Jechał tirem całą szerokością jezdni! To był początek jego kłopotów!

2020-06-30 12:58 GE
Nie zatrzymał się do kontroli. Policja szybko odkryła prawdę
Autor: KPP Żagań Nie zatrzymał się do kontroli. Policja szybko odkryła prawdę

Tir kradziony, kierowca poszukiwany i bez uprawnień, a na dodatek miał przy sobie narkotyki. Kierowca ciężarówki wpadł, bo na policję wpłynęło zgłoszenie, że porusza się całą szerokością jezdni. Policjanci od razu rozpoznali, że jest to pojazd skradziony kilka tygodni wcześniej w sąsiednim powiecie. Kierowca ma teraz poważne kłopoty.

W sobotę, 27 czerwca, żagańscy policjanci dostali zgłoszenie, o kierującym tirem, który jedzie całą szerokością jezdni. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce. Na trasie Trzebów - Żagań zauważyli samochód odpowiadający opisowi zgłoszenia. Postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej, ale ten mimo wydanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania kontynuował jazdę.

Pijany kierowca nie potrafił zapanować nad swoim autem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Po bezpośrednim pościgu policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Szybko okazało się, że pojazd którym kierował, został skradziony w maju na terenie powiatu żarskiego. Jego wartość to 150 tys. złotych.

Co więcej, mężczyzna kierował mimo cofniętych uprawnień i zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, posiadał przy sobie metamfetaminę oraz był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. W poniedziałek (29 czerwca) Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

39-letni mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa paserstwa, niezatrzymania się do kontroli drogowej, stosowanie przemocy wobec funkcjonariusza publicznego w celu zaniechania prawnej czynności służbowej, kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień i zakazu kierowania pojazdem mechanicznym, a także posiadania przy sobie substancji psychotropowej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.