Jak się lata samolotem? Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych sprawdzili. My też! [WIDEO]

2020-10-08 10:13 Mateusz Jamroz
Jak się lata samolotem? Sprawdziliśmy!
Autor: Mateusz Jamroz Jak się lata samolotem? Sprawdziliśmy!

Mówi się, że latanie samolotem to wielka sztuka. Z jednej strony to prawda, z drugiej jednak nie jest trudniej niż w przypadku prowadzenia samochodu osobowego. Mówię o tym w pełni świadomie, bo wczoraj miałem okazję spróbować polatać samolotem w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej. Wy też sprawdźcie na ESKA Zielona Góra, jak się lata samolotem!

Dzięki projektowi Unijnemu dofinansowanemu przez Urząd Miasta Zielona Góra, młodzi uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Zielonej Górze mogą zrobić licencję pilota. To dla nich ogromna szansa na przyszłość, ponieważ uzyskanie takiej licencji kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych i na tym wydatki się nie kończą, bo ponoć apetyt rośnie w miarę jedzenia. W każdym razie uczniowie są zadowoleni z możliwości, jakie dostali od szkoły i losu. Szkolenie jest finansowane w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra – projekt realizowany poza formuła ZIT” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 współfinansowanego z Europejskiego funduszu Społecznego"

Zobacz też: W Ogrodzie Botanicznym w Zielonej Górze powstała hydro platforma!

Jak się lata samolotem? Sprawdziliśmy!

Młodzi adepci lotnictwa swoją przygodę z lotnictwem zaczęli już na wakacje. Podczas nich odbyli zajęcia teoretyczne, które trwały 100 godzin. W ich trakcie poznali takie zagadnienia jak prawo lotnicze czy nawigacja, a to nie są proste tematy. Doświadczyli również tego, jak się lata samolotem.

Po odbyciu zajęć teoretycznych można wreszcie usiąść za sterami samolotu. To niesamowita przygoda, którą warto przeżyć, tym bardziej że można poznać tajniki lotnictwa. Czy wiedzieliście, że piloci posługują się alfabetem ICAO? A - alpha, B - bravo, C - charlie i tak dalej. To tylko jedna z ciekawostek, jakie poznałem w trakcie lotu szkoleniowego. 

W końcu zasiadłem za sterami samolotu, tak jak już pisałem to niesamowite wrażenie, a wspomnienia z tego przelotu będę miał w swojej głowie do końca życia.

Co takiego mnie urzekło i jak to wszystko wyglądało? Sprawdźcie wideo! 

Jak pilotuje się samolot? Sprawdziliśmy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.