Jak powstaje chleb? Tego będzie można dowiedzieć się w Muzeum Etnograficznym w Ochli [AUDIO]

2020-06-26 8:39 Dorota Gut
Skansen w Ochli
Autor: Dorota Gut

W Muzeum Etnograficznym w Ochli powstają ścieżki tematyczne. Zielonogórzanie idąc nimi będą mogli dowiedzieć się m.in. jak powstaje chleb czy jak wyglądała droga przesiedleńców. Do przejścia trasy potrzebny będzie telefon z dostępem do internetu. Oprócz tego na terenie skansenu istnieją też dwie ścieżki dydaktyczne na których poukrywane są różne zagadki.

Już nie tylko ścieżki z zagadkami. W Muzeum Etnograficznym powstaje kolejna atrakcja. Od lipca mieszkańcy będą mogli przejść trasę tematyczną. Potrzebny będzie tylko telefon.

Planujemy zrobić takie ścieżki tematyczne jak np. zwiedzanie od ziarenka do bochenka powiedzmy. Czyli wszelkiego rodzaju ekspozycje dotyczące ziarna, mielenia. Inną ścieżką będzie ścieżka śladami przesiedleńców i grup etnicznych

- mówi Tadeusz Woźniak, dyrektor Muzeum Etnograficznego w Ochli. Takie atrakcje mają zachęcić do zwiedzania dzieci oraz młodzież pokazując, że muzeum nie musi być nudne.

Staramy się żeby przez zabawę trafić szczególnie do młodzieży, chociaż nie tylko, żeby przez zabawę nauczyć trochę, żeby pokazać skąd się wywodzimy, ale także pokazać trochę naszej kultury ludowej czyli np. przysłowia

- dodaje Tadeusz Woźniak. Na terenie skansenu istnieją też dwie ścieżki na zasadzie gry miejskiej, podchodów. Po odebraniu planszy przy kasie można wybrać trasę zwierząt ukrytych w chatach, albo ścieżkę z szyfrowanymi wiadomościami.

Na terenie skansenu znajduje się kilkadziesiąt zabytkowych chat - mówi Tadeusz Woźniak, dyrektor Muzeum Etnograficznego
Wybory prezydenckie - jak głosować korespondencyjnie? Komunikat PKW