Jak postepują prace na moście w Cigacicach?

2020-09-29 9:50 Mateusz Jamroz
Cigacice
Autor: Dorota Gut

Most w Cigacicach jest remontowany już od prawie roku, aktualnie 40 robotników czyści i naprawa most, jednak najtrudniejsze zadanie dopiero przed nimi, ponieważ trzeba napwawić przęsło nurtowe, które jest umieszczone w Odrze. Inwestycja ma być ukończona planowo na jesień przyszłego roku.

Remont mostu w Cigacichac ruszył już prawie rok temu. Zmieniło się wiele, bo praca wre. Ponad 40 robotników codziennie dba o to aby most był w coraz lepszym stanie!

W tej chwili most jest czyszczony przede wszystkim i naprawiana cała konstrukcja. Zaawansowanie samego czyszczenia jest już na poziomie 60% całego mostu. Natomaist naprawa sukcesywnie idzie do przodu. dwa przęsła są już w pełni naprawione, a elementy, które uległy korozji wymienione. Tak sukcesywnie posuwamy się do przodu.

Mówi członek zarządu starostwa powiatowego Zielona Góra – Mirosław Andrasiak. Poza czyszczeniem trzeba dokończyć także pozostałe przęsła oraz najtrudniejsze – przęsło nurtowe.

Przed nami najgorsze - czyli przęsło nurtowe, które stoi nad samym nurtem. To wymaga od nas najwięcej uwagi, jemu będzie poświęcone najwięcej. w tym miejscu powstanie specjalne rusztowanie dolne, na którym będzie jeździł wózek. Będziemy musieli bardzo uważać na ruch wodny i zrobić tak aby tego ruchu nie zatrzymać.

Prace mają zakończyć się jesienią przyszłego roku, czy terminu uda się dotrzymać? Wszystko okaże się już niebawem kiedy przęsło nurtowe zacznie być remontowane. 

5 faktów o kawie z okazji jej dnia