Ile tlenu zużywa Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze?

2021-04-08 7:59 Klaudia Pieszczyńska
tlen
Autor: pixabay.com

Niemal wszyscy pacjenci z COVID-19, którzy trafiają do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze są poddawani tlenoterapii. To oznacza, że w ciągu doby placówka zużywa nawet 5 ton tlenu. Więcej w artykule.

Tlen ratuje życie osobom chorym na COVID-19. Dlatego jest niezbędnym wyposażeniem Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Większość chorych jest bowiem poddawana tlenoterapii. 

Fatalny stan Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze

Tego tlenu w naszym szpitalu zużywamy ogromne ilości. W ciągu doby zużywamy około 4-5 ton surowca. Przed pandemią cały szpital zużywał zaledwie 1 tonę. 

Mówi Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka szpitala. Lecznica dba o to, żeby zbiorniki z tlenem zawsze były pełne.

Mamy ciągłe dostawy i bardzo tego pilnujemy. Zamawiamy tlen z dużym wyprzedzeniem, żeby nie dopuścić do pustych zbiorników. Nasz dostawca sygnalizował jednak już przed świętami, że mogą być problemy z dostawami związane z transportem tlenu. 

Dodaje Malcher-Nowak. Przewożenie tlenu może być problemem ze względu na dużą liczbę szpitali covidowych i spore zapotrzebowanie, a nie kłopoty z jego produkcją.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl