Lubuskie

i

Autor: Paweł Wocal/Lubuskie.pl

DOFINANSOWANIE

Ile dofinansowania otrzymało Lubuskie w poprzednich latach? Mamy dokładne statystyki, które mogą zaskoczyć

2023-04-18 9:55

W poniedziałek, 17 kwietnia 2023 r., radni zaakceptowali analizę wykorzystania środków z krajowych programów operacyjnych w perspektywie 2014-2020 w województwie lubuskim. Ile naz region otrzymał pieniędzy?

Wysokie miejsce Lubuskiego

Województwo lubuskie zajmuje 9. miejsce pod względem wartości dofinansowania UE do projektów realizowanych w ramach wszystkich analizowanych krajowych programów operacyjnych na terenie poszczególnych województw w przeliczeniu na mieszkańca.

Ze względu na kończącą się perspektywę finansową, większość wskaźników dotyczących wykorzystania środków z krajowych programów operacyjnych w województwie lubuskim pozostała na zbliżonym poziomie, jak w roku poprzednim.

Ile dofinansowania otrzymało Lubuskie? Zawrotna kwota!

Łączna kwota dofinansowania unijnego dla projektów realizowanych na terenie województwa lubuskiego w ramach krajowych programów operacyjnych w okresie od 2014 do 2020 roku wyniosła około 3,89 miliarda złotych.

Około 2,41% projektów realizowanych na terenie wszystkich regionów otrzymało dofinansowanie na projekty realizowane na terenie województwa lubuskiego. W ciągu ostatniego roku liczba projektów realizowanych na terenie województwa lubuskiego nieznacznie wzrosła z 601 do 616.

Około 2,78% wszystkich projektów realizowanych na terenie Polski było realizowanych na terenie województwa lubuskiego.

Sumaryczną wartość dofinansowania UE do projektów realizowanych w ramach analizowanych krajowych programów operacyjnych w województwie lubuskim można określić jako adekwatną do wielkości województwa i liczby jego mieszkańców.

Ogniwa fotowoltaiczne z dofinansowaniem - czy to się opłaca?
Sonda
Czy 2022 był dobrym rokiem dla województwa Lubuskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE