Posąg Maryi

i

Autor: pixabay.com

Godzina Łaski dla świata już niebawem. Czym jest? Kiedy jest? Odpowiadamy

2022-12-08 9:43

Jest taka godzina w ciągu całego roku, gdy wylewa się wiele łask dla ludzi. Przez tę godzinę można otrzymać wiele łask. Potocznie zwane nabożeństwo "Godziną Łaski dla świata" przypada na inną ważną w wierze katolickiej uroczystość. W wielu kościołach na całym świecie organizowane są wspólne modlitwy. Kiedy dokładnie jest Godzina Łaski? Jak modlić się w tym dniu?

Kiedy jest Godzina Łaski dla świata? Kiedy jest Godzina Łaski? Data i godzina

Tak zwane nabożeństwo "Godzina Łaski dla świata", jest obchodzone równocześnie z uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, czyli 8 grudnia. Od godziny 12:00 do 13:00.

Kiedy ustanowiono "Godzinę Łaski dla świata"?

8 grudnia 1947 roku, podczas uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Montichiari we Włoszech. To tam Maryja objawiła się pielęgniarce Pierinie Gili. Pierwsze z nich było 26 listopada 1946 roku, jednak to 8 grudnia rok później, było pamiętne. To właśnie za sprawą tego objawienia z 1947 roku, została ustanowiona i obchodzona "Godzina Łaski dla świata".

Maryja podczas tego objawienia powiedziała 

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę. Maryja prosiła, aby ustanowić to nowe nabożeństwo w całym Kościele. Wskazała także na swoje Serce: Spójrz na to Serce, które tak umiłowało ludzkość, ale większość ludzi tylko rzuca w nie obelgami. Jeśli dobrzy i źli zjednoczą się w modlitwie, dostąpią przez to Serce miłosierdzia i otrzymają dar pokoju.

Jak modlić się 8 grudnia?

Podczas tej wyjątkowej godziny, przypomnijmy od 12:00 do 13:00 8 grudnia, może przytrafić się wiele łask i nawróceń. W tej godzinie najważniejsza jest modlitwa do Maryi i spędzenie z nią jak najwięcej czasu. Im więcej czasu - tym więcej łask spłynie na wszystkich tych, którzy się modlą. Maryja w swoim objawieniu zachęca do udania się do kościoła w celu modlitwy, jednak jeśli nie masz takiej możliwości modlitwa w domu również jest owocna.

Godzina Łaski. Jakie są prośby i obietnice Matki Bożej?

Matka Boża w swoim objawieniu podała następujące prośby i obietnice:

  • Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.
  • Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
  • Będą masowe nawrócenia.
  • Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
  • Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.
  • Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.
  • Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.
  • Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.
Sonda
Czy obchodzisz godzinę łaski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE