Ranking

„Gmina Dobra do Życia”. Jak wypadło woj. lubuskie? Ta gmina jest w TOP 15

2023-12-03 16:03

Serwis Samorządowy PAP po raz kolejny zaprezentował wyniki rankingu „Gmina Dobra do Życia” 2023. To właśnie w tym zestawieniu zostały przeanalizowane wszystkie gminy w Polsce. Jak żyje się w Lubuskiem? Która gmina do życia w woj. lubuskim jest najlepsza? Odpowiedź znajdziecie w naszej galerii poniżej.

Ranking "Gmina Dobra do Życia" 2023. Polscy liderzy

W rankingu "Gmina Dobra do Życia" 2023 uwzględniono wszystkie 2477 gmin w Polsce. Spośród nich wyłoniono laureatów na podstawie 63 wskaźników, które m.in. dotyczyły poziomu edukacji, jakości życia czy infrastruktury kulturalnej. W 2022 r. na czele znalazła się gmina Kleszczów z woj. łódzkiego. Jaki werdykt był w 2023 r.?

Ranking opracowany został we współpracy z prof. dr. hab. Przemysławem Śleszyńskim z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk - poinformowała Polska Agencja Prasowa w swoim komunikacie dostępnym na stronie.

Dzieci ubrały choinki w Urzędzie Gminy Siedlce w ręcznie robione ozdoby

W swoich kategoriach najwyższy wskaźnik gmin jakości życia otrzymały następujące gminy:

  • Warszawa,
  • Osielsko,
  • Stalowa Wola,
  • Gogolin,
  • Kleszczów

Zielona Góra w rankingu "Gmina Dobra do Życia" 2023

W 2022 r. gmina Zielona Góra w rankingu "Gmina Dobra do Życia" znalazła się na 15-stym miejscu. Jakie miejsce zajęła 2023 r.? Odpowiedź znajdziecie w naszej galerii zdjęć. W kategorii miasta na prawach powiatu Serwis Samorządowy PAP umiejscowił Zieloną Górę na podium, a dokładnie na 3. miejscu.

W tych gminach w woj. lubuskim żyje się najlepiej. "Gminy Dobre do Życia" 2023

QUIZ. Mieszkasz w woj. lubuskim? Sprawdź się w naszym prostym quizie o herbach miast i gmin w Lubuskiem

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Do którego lubuskiego miasta należy ten herb?
Herb Zielonej Góry
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE