Gdzie w Zielonej Górze kupić karpia w 2022 roku? Jaka cena? [ZDJĘCIA]

2022-12-13 10:21

Ceny prawie wszystkich produktów poszły w górę przez inflację. Nieuniknione było również to, że przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia nie raz zaboli nas portfel. Jak się mają ceny karpi w Zielonej Górze w 2022 roku? Gdzie kupimy świeżego karpia a gdzie samą tuszę? Sprawdziliśmy to.

Gdzie w Zielonej Górze 2022 kupimy karpia? Lista punktów sprzedaży

Przed nami jeszcze kilka weekendów w grudniu 2022, podczas których spokojnie możemy zrobić zakupy świąteczne. Jednak już od 5 grudnia (poniedziałek) dla niecierpliwych, sprzedawcy wyszli na przeciw i umożliwili już teraz zakup karpi. Wybór jest bardzo duży. Na terenie Zielonej Góry można zakupić żywego karpia oraz już wypatroszonego. Odwiedziliśmy miejsca, gdzie można kupić karpia.

Ceny karpia w Zielonej Górze 2022. Ile kosztuje karp w Zielonej Górze 2022?

Ceny karpia są prawie wszędzie podobne. Jeżeli zdecydujemy się już na zakup ryby wypatroszonej średnio musimy za nią zapłacić od 32 zł/kg wzwyż. Ceny mogą powalić z nóg. Za filet z karpia niestety zapłacimy powyżej 57 zł/kg, ogony z karpia kosztują 15 zł/kg a dzwonki 55 zł/kg.

Karp w Zielonej Górze 2022. Gdzie kupić karpia 2022?

Według naszych informacji, karpia można kupić jedynie w paru miejscach w naszym mieście. Lista poniżej, będzie aktualizowana na bieżąco.

  • Ryneczek przy ulicy Owocowej (karp wypatroszony kosztuje 35-37,00 zł/kg),
  • Plac przy sklepie E. Leclerc przy ulicy Stefana Wyszyńskiego 8 (żywy karp kosztuje 32,00 zł/kg; wypatroszenie dodatkowe 4,00 zł),
  • Łowisko Pstrągowe "U Rikiego" przy ulicy Muzealnej 5 w Drzonkowie rozpocznie sprzedaż od 10 grudnia (sobota), (żywy karp ma kosztować od 32-34,00 zł/kg).
  • Stoisko przy sklepie Lidl, ul. Zacisze 1a. 

Koniecznie zobacz naszą galerię zdjęć. Zrobiliśmy je na ryneczku przy Owocowej oraz przy sklepie E. Leclerc w Zielonej Górze.

Sonda
Czy jesteś za tym, żeby sprzedawać żywego karpia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE