Elektryczne taksówki już jeżdżą po ulicach miasta! Czy tradycyjne pojazdy są zagrożone?

2020-01-31 16:00
Elektryczne taksówki
Autor: birgl, www.pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Taksówki mają być dostępne 24 godziny na dobę. Można je zamówić przez aplikację, aplikację w telefonie, telefonicznie. Jest taryfa dzienna i nocna. Nie ma też podziału na stare i nowe miasto. To wszystko dzięki Ekoenergetyce-Polska, która uruchomiła własną firmę taksówkarską Evity, bazującą tylko na samochodach elektrycznych.

Jak na innowację reagują kierowcy "zwykłych" taksówek? Elektryczne pojazdy wywołały wśród nich sporo emocji. Bardzo intensywnie dyskutowali ci, którzy na klientów czekają przy dworcu PKP. Jedni mówili, że nie takie rzeczy już przeżyli i są spokojni o swoje kursy. Inni współczuli młodszym kolegom, którzy muszą płacić bardzo wysoki ZUS.

Bartosz Kubik, prezes zarządu zielonogórskiej firmy Ekoenergetyka-Polska informuje, że na razie po zielonogórskich ulicach jeździ 5 elektrycznych taksówek, a docelowo ma być ich aż 50. Dodaje, że zaprasza do współpracy kierowców, którzy do tej pory obsługiwali tradycyjne pojazdy.

Ekoenergetyka-Polska zapowiadała wcześniej, że jest otwarta na współpracę z innymi taksówkarzami, którzy chcieliby jeździć pod szyldem Evity. Czy zgłosili się jacyś chętni? 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE