Dodatkowe pieniądze na walkę z koronawirusem w DPS-ach i noclegowniach. [WIDEO + AUDIO]

2020-05-21 8:26 Dorota Gut
Osoba bezdomna
Autor: pixabay.com

Najpierw środki na sprzęt do lubuskich szpitali, teraz granty dla noclegowni, Domów Samotnych Matek oraz Domów Pomocy Społecznej. Urząd Marszałkowski przekazał kolejne pieniądze na walkę z koronawirusem. Tym razem jest to 4,5 mln zł. Granty ma rozdysponować Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej. Dodatkowe środki zostały przekazane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

O granty będą mogły ubiegać się placówki z całego województwa lubuskiego.

Domy Opieki Społecznej, noclegownie, Domy Opieki Społecznej również Hospicja będą otrzymywały granty na walkę z koronawirusem, czyli na sprzęt ochrony osobistej i szybką diagnostykę

- mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek Województwa Lubuskiego. Urząd Marszałkowski przekazał też wcześniej 50 mln zł dla lubuskich szpital. Z tej kwoty 45 mln zł zostało przeznaczonych na sprzęt do ratowania życia.

Trzeba powiedzieć, że to też nie jest taki sprzęt, który stoi na półkach. Wymaga to sprowadzenia z różnych zakątków świata, ze Stanów Zjednoczonych nawet z Włoch, nie tylko z Chin

- dodaje Elżbieta Anna Polak. Do szpitali trafiła już część wyposażenia. Są to kardiomonitory, respiratory, aparaty USG oraz defibrylatory.

Do szpitali trafiła już część dodatkowego sprzętu - mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa Lubuskiego
COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.