Gwarantowana cena węgla. Rząd zwróci pieniądze za węgiel

i

Autor: Unsplash Gwarantowana cena węgla. Rząd zwróci pieniądze za węgiel

Dodatek węglowy. Czy w 2023 roku zielonogórzanie będą mogli skorzystać z dopłaty do węgla?

2023-02-03 13:58

W 2022 roku dodatek węglowy był jednorazową wypłatą dla tych, którzy ogrzewali swoje domy węglem. Zielonogórzanie mogli otrzymać 3 tys. zł dofinansowania od rządu. A co będzie z dodatkiem węglowym w 2023 roku? Czy będzie można z niego ponownie skorzystać?

Dodatek węglowy 2023. Czy w 2023 będą dopłaty do węgla?

Dodatek węglowy w 2022 roku wynosił 3 tys. złotych i był jednorazową formą pomocy od rządu. Przysługiwał on gospodarstwom domowym, w którym głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. Zielonogórzanie mogli składać wnioski o ten dodatek do 30 listopada 2022. Ostateczne decyzje powinny być wydane przez gminy do końca stycznia 2023 r. O dodatku węglowym w 2023 roku, jeszcze niewiele wiadomo. Sytuacja na rynku paliw nadal nie jest stabilna i prawdopodobnie również w tym roku będzie się trzeba zmierzyć z kryzysem energetycznym. O dalszych informacjach w sprawie dodatku węglowego w 2023 roku będziemy na bieżąco informować na naszym portalu. Śledźcie nasze newsy, aby być na bieżąco.

Według zapewnień minister klimatu i środowiska Anny Moskwy, węgla w sezonie grzewczym 2023/2024 nie zabraknie. Można zatem zakładać, że ceny również nie zostaną wysoko podniesione. Dalej w zapewnieniach minister, w 2023 roku dalej będzie importować węgiel na potrzeby gospodarstw domowych. Zastrzegła też, że import będzie trwał do momentu, kiedy zapotrzebowanie da się w 100% pokryć krajowym wydobyciem.

Sprzedaż węgla po niższej cenie. Nadal jest aktywny program rządu

Portal muratorplus.pl przypomina również, że w dalszym ciągu realizowany jest rządowy program na sprzedaż węgla przez gminy w maksymalnej cenie 2 tys. zł za tonę. Wnioski na zakup węgla od samorządu zielonogórzanie mogą składać do 15 kwietnia 2023 r.

Sonda
Czy kupiłeś/aś węgiel po preferencyjnej cenie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE