Do końca września można jeszcze odbierać paszporty Przyjaciela Rzeki [AUDIO]

2020-09-15 10:11 Dorota Gut
Stowarzyszenie 515
Autor: Materiały prasowe Stowarzyszenia 515

Mali Lubuszanie mogą pokazać, że są prawdziwymi przyjaciółmi rzeki. Stowarzyszenie 515 przygotowało w tym roku specjalną akcję podczas, której można zbierać pieczątki do paszportu. Pieczątki zdobywa się za wykonanie różnych zadań. Są one związane z tematem rzeki. Choć paszporty można odbierać tylko do końca września to na zbieranie pieczątek jest czas do końca października.

Zadania, które mają wykonać dzieci są dość proste choć w niektórych jak np. w mierzeniu mostu w Krośnie Odrzańskim będą musieli pomóc im rodzice.

Zadania typu namaluj rzekę, albo zrób sobie zdjęcie pod pomnikiem przyrody, który znajdziesz w swoim otoczeniu. Dwie pieczątki można zdobyć za szczególne zadanie kreatywne, czyli nagranie np. dźwięków rzeki

- mówi Magdalena Bobryk ze Stowarzyszenia 515. Listę zadań można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia [Kliknij tutaj]. Wystarczy tylko 10 pieczątek aby wziąć udział w loterii.

Po zebraniu 15-stu pieczątek nie dość, że zostaje się prawdziwym przyjacielem rzeki to jeszcze wszystkie dzieci, które mają minimum 10-sięć pieczątek w paszporcie biorą udział w losowaniu, a nagrodą jest pięć zorganizowanych urodzin nad Odrą

- dodaje Magdalena Bobryk. Urodziny organizowane są nad Odrą na 515 kilometrze. Paszporty można odbierać w Mediatece w Krośnie Odrzańskim do końca września. Każdy paszport trzeba jeszcze zarejestrować na stronie internetowej [Kliknij tutaj].

Pieczątki można zdobyć za różne zadania - mówi Magdalena Bobryk ze Stowarzyszenia 515
Łabędzia rodzina – Jezioro Ukiel Olsztyn

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.