Dietetyka

i

Autor: pixabay.com

Jesteś dietetykiem? Możesz zrobić coś dobrego dla lubuskiego krwiodawstwa!

2021-02-26 20:12

Zielonogórscy dietetycy pilnie poszukiwani.

Mogą przyczynić się do zwiększenia poziomu donacji krwi tak potrzebnej w lecznictwie, zwłaszcza w niepewnych czasach pandemii.

Akcja ta jest pokłosiem próśb honorowych dawców krwi, którzy borykają się z niedoborami żelaza. Często dawcy są dyskwalifikowani z powodu niskich stanów hemoglobiny. Chcemy trochę wyjść naprzeciw ich potrzebom. Dlaczego by nie wykorzystać naszych lubuskich dietetyków?

- mówi Krzysztof Piwowarczyk z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

Oprócz diety podnoszącej poziom żelaza krwiodawcom przydałyby się przepisy na lekkie śniadanie w dniu donacji czy przykładowe menu na wzmocnienie już po oddaniu krwi.

Jednocześnie byłaby to taka promocja zdrowego stylu życia, promocja profili dietetyków. I budowanie tej świadomości, że w zdrowym ciele zdrowy duch, i zdrowa krew – także liczymy na odzew ludzi, którzy zajmują się na co dzień zdrowym odżywianiem i zechcą nas wspomóc w tej akcji

- dodaje Piwowarczyk.

Telefonicznie i mailowo mogą się do Centrum zgłaszać chętni zielonogórzanie, którzy mają odpowiednio udokumentowane doświadczenie w pracy dietetyka.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: [email protected] !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...