Zaćmienie Słońca

i

Autor: pixabay.com

Częściowe zaćmienie Słońca w Zielonej Górze. Gdzie? Kiedy?

2022-10-24 12:42

Częściowe zaćmienie Słońca należy do najciekawszych zjawisk astrofizycznych. We wtorek 25.10.2022 odbędzie się obserwacja tego zjawiska w Zielonej Górze. Zapamiętaj miejsce i godzinę. Zrób sobie przerwę, spójrz w niebo w okularach ochronnych i podziwiaj.

Gdzie obserwować zaćmienie w Zielonej Górze?

We wtorek 25.10.2022 roku na terenie Polski będzie możliwość obserwacji częściowego zaćmienia Słońca. W Zielonej Górze również będzie można to zrobić. Z tej okazji Centrum Nauki Keplera-Planetarium Wenus przygotowało obserwacje częściowego zaćmienia Słońca przy zielonogórskiej Palmiarni na Winnych Wzgórzach. Chętni otrzymają bezpłatne okulary ochronne.

Planetarium Wenus zaprasza na oglądanie częściowego zaćmienia. W jakich godzinach?

Obserwacja częściowego zaćmienia Słońca w Zielonej Górze będzie trwać od 10:30 do 13:30. Dla uczestników wydarzenia będą rozdawane bezpłatne okulary, które ochronią wzrok przed promieniami Słońca. Warto, więc udać się wcześniej na teren zielonogórskiej Palmiarni.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie, nigdy nie patrz na Słońce bez odpowiedniej ochrony oczu, skutkiem może być ślepota w kilka sekund.

Jakie atrakcje czekają w Planetarium?

Tego samego dnia Centrum Nauki Keplera-Planetarium Wenus zaprasza na premierę pokazu pt. Słońce w godzinach 16:00, 17:00, 18:00. Repertuar tutaj

Kiedy kolejne zaćmienie Słońca?

Najbliższe zaćmienie Słońca widoczne w Polsce będzie miało miejsce 7 października 2135 roku.

Zaćmienie Słońca 2022 Zielona Góra

i

Autor: http://planetariumwenus.pl/
Sonda
Czy obserwowałaś/eś kiedykolwiek zaćmienie Słońca?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE