policja

i

Autor: Pixabay

Cieżarówka wjechała w rowerzystę! Śmiertelny wypadek nieopodal Żagania

2023-03-25 13:43

23 marca, w czwartek, doszło do śmiertelnego wypadku w Wymiarkach, nieopodal znajdującego się w woj. lubuskim Żagania. Kierowca ciężarówki podczas manewru skręcania prawdopodobnie nie zauważył jadącego rowerzysty i potrącił go ze skutkiem śmiertelnym. Sprawę bada policja.

Tragiczny wypadek w Żaganiu

Wypadek miał miejsce w czwartek (23 marca br.), po południu na jednej z ulic Wymiarek. Kierujący ciężarówką podczas skręcania uderzył w rowerzystę. 56-latek jadący jednośladem odniósł poważne obrażenia. Mężczyznę zabrał do szpitala śmigłowiec LPR, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarł.

- 46-latek kierujący ciężarówką był trzeźwy. Wstępne ustalenia sugerują, że mógł on nie zachować ostrożności podczas manewru skrętu i zajechał drogę rowerzyście jadącemu w tym samym kierunku prawym poboczem drogi - Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Dodał, że dokładny przebieg i przyczynę wypadku ma ustalić śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żaganiu. Na polecenie prokuratora zostanie przeprowadzona sekcja zwłok ofiary wypadku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE