covid

i

Autor: pexels.com

Certyfikat szczepienia przeciw COVID-19 w smartfonie

2021-12-30 6:47

Szykuje się sylwestrowy wyjazd poza granice Polski? W takim razie warto mieć przy sobie unijny certyfikat szczepienia przeciw COVID-19. Zielonogórzanie nie muszą stać w kolejkach w punktach szczepień czy u lekarzy rodzinnych, żeby je pobrać. Certyfikat zachowuje ważność również w wersji cyfrowej, więc można go mieć zawsze przy sobie, dzięki aplikacji IKP.

W przychodniach tworzą się spore kolejki, ponieważ wiele osób chce uzyskać unijne certyfikaty szczepienia przeciw COVID-19. Lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, że jest prostszy sposób na to, żeby certyfikat mieć zawsze przy sobie. Wystarczy pobrać na swój telefon aplikację mobilną IKP.

QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych

Pytanie 1 z 10
Do jakiego wydarzenia nawiązuje obraz Jana Matejki?
QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych

Dostęp do unijnego certyfikatu COVID bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach. Wystarczy pobrać aplikację mobilną IKP na swój telefon. Jest to bardzo proste i zajmuje zaledwie chwilę. Po instalacji kod QR certyfikatu jest dostępny w menu.

Mówi ​Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Aplikacja jest bezpłatna, a jej instalacja zajmuje chwilę.

Certyfikat jest ważny przez rok od pełnego zaszczepienia, a od lutego będzie ważny przez 9 miesięcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE