Lubuska kolej

i

Autor: lubuskie.pl

Będzie nowe połączenie PKP z Zielonej Góry. Mieszkańcy na to czekali. Gdzie dotrze kolej?

2023-02-22 9:57

Świetne wiadomości dla mieszkańców Zielonej Góry i... Lubska. To właśnie te dwa miasta ma połączyć kolej. To kolejna inwestycja samorządu województwa lubuskiego. Ile będzie kosztować?

Zielona Góra będzie miała nowe połączenie kolejowe! Gdzie dokładnie?

Inwestycja, której dotyczy umowa, obejmie rewitalizację linii kolejowej na odcinku Bieniów-Lubsko wraz z budową przystanków w Budziechowie, Jasieniu i Bieszkowie. Zostanie zrealizowana w ramach Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus.

Ile będzie kosztować inwestycja w województwie lubuskim?

Szacunkowa wartość projektu wynosi 65,9 mln zł. 15 proc. z tej kwoty stanowi wkład własny samorządu województwa lubuskiego w wysokości blisko 9,9 mln zł, w tym połowa z tych środków pochodzić ma od zainteresowanych samorządów: gminy Lubsko, gminy Jasień oraz od powiatu żarskiego.

Województwo Lubuskie zadeklarowało uruchomienie i finansowanie przewozów na odcinku Lubsko-Bieniów po zakończeniu realizacji projektu. W ciągu doby ma kursować tam co najmniej 8 par pociągów – w tym 4 pary pociągów w bezpośredniej relacji do i ze stacji Zielona Góra Główna.

Sonda
Czy to dobra inwestycja w tym miejscu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE