Bank Mleka Kobiecego świeci pustkami

2021-10-08 6:20
bank
Autor: pixabay.com

Potrzebna pomoc dla wcześniaków ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze! Lodówki w Banku Mleka Kobiecego świecą pustkami! Poszukiwane są dawczynie. Aby nią zostać, wystarczy skontaktować się telefonicznie lub mailowo z Bankiem Mleka Kobiecego.

​Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze apeluje o pomoc! W Banku Mleka Kobiecego brakuje pokarmu, który jest tak ważny dla wcześniaków.

Wojewódzka biblioteka przyjazna matkom z małymi dziećmi

Lodówki w jedynym w województwie lubuskim Banku Mleka Kobiecego świecą pustkami. Dlatego szpital poszukuje honorowych dawczyń. Może nią zostać każda chętna matka, która jest zdrowa. Zostanie poddana badaniom m.in. na HIV czy kiłę. Oddając mleko nie może także pić alkoholu, ani palić. Każda zainteresowana kobieta otrzyma specjalny laktator, który ułatwi ściąganie mleka w domu.

Dla szpitala nie ma znaczenia, w jakim wieku jest dziecko dawczyni, może ono być wcześniakiem czy mieć nawet kilkanaście miesięcy. Aby zostać dawczynią, wystarczy skontaktować się z Bankiem Mleka Kobiecego w Zielonej Górze. W tym celu można zadzwonić, wysłać maila lub napisać wiadomość na facebookowym profilu instytucji.