Akademik przekształcony w izolatorium

2020-04-10 16:22
aka
Autor: pixabay.com

W naszym województwie w izolatorium zostało przekształconych kilka placówek. Jedną z nich jest DS.Wcześniak, z alei Wojska Polskiego.

Kilka tygodni temu wszyscy studenci z Zielonej Góry musieli opuścić akademiki. Zostali w nich tylko studenci z programu Erazmus plus. Wszyscy studenci spoza Polski zamieszkali w akademiku Wcześniak. Aktualnie również musieli go opuścić. We Wcześniaku powstało izolatorium. 

Zgodnie z zarządzeniem wojewody lubuskiego z dnia 6 kwietnia tego roku w sprawie obiektów przeznaczonych dla utworzenia izolatorium na terenie województwa lubuskiego nasz DS. Wcześniak został wskazany jako miejsce takiego izolatorium 

mówi kanclerz Uniwersytetu Zielonogórskiego Katarzyna Łasińska. We wcześniaku nie mieszkają już żadni studenci, ci zostali przeniesieni do innych domów studenckich. Wszystkie pomieszczenia w akademiku zostały zdezynfekowane i przygotowane do przyjęcia osób izolowanych. W województwie lubuskim będzie 5 miejsc, które zostaną izolatoriami. W Gorzowie będą to Hotel Gorzów, oraz Dom Studenta AWF. Natomiast w Zielonej Górze. Będzie to WOSIR – Drzonków, Hotel Wojewódzkiej Komendy OHP oraz wspomniany DS. Wcześniak.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE