Znowu polecimy z Babimostu do Warszawy. Znamy godziny przylotów i odlotów! [Audio]

2020-05-20 11:17 Dorota Gut
Lotnisko Babimost
Autor: Dorota Gut

Od 1-go czerwca zostaną przywrócone połączenia krajowe. Na loty zagraniczne poczekamy jeszcze kilka tygodni. Mieszkańcy na lotnisku będą mieli sprawdzaną temperaturę. Fotele i schowki będą dezynfekowane. Dodatkowe procedury bezpieczeństwa spowodują zmiany w godzinach lotów. Wyloty z Babimostu do Warszawy będą odbywały się dwa razy dziennie. Więcej szczegółów w artykule.

Za niecałe dwa tygodnie żaranie znowu będą mogli polecieć do Warszawy. Powoli wznawiane są połączenia krajowe. Na razie obejmą one tylko osiem miast.

Po prawie dwóch miesiącach przerwy od 1-go czerwca bieżącego roku wracają regularne połączenia z Babimostu do Warszawy. Podjęte zostaną niezbędne działania związane z bezpieczeństwem pasażerów, a co za tym idzie, zmienione zostaną godziny lotów

- mówi Sławomir Kotylak, Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Z Babimostu do Warszawy polecimy o 9:35 oraz o 19:35. Samolot w Warszawy wylatuje o godz. 7:00 oraz o 17:00.

Każdy lot będzie dobywał się w oparciu o zasady bezpieczeństwa rekomendowane przez Główny Inspektorat Sanitarny i międzynarodowe organizacje branżowe. Dla portu lotniczego Zielona Góra-Babimost oznacza to podjecie dodatkowych czynności dotyczących ochrony pasażera i załóg dla tego w pierwszym etapie operacji, przez pierwsze dwa tygodnie wydłużony zostanie czas nawrotów z portów docelowych

- dodaje Sławomir Kotylak. Dodatkowe środki bezpieczeństwa mogą opóźnić wyloty z Babimostu. Na razie nie wiadomo kiedy zostaną odwieszone loty międzynarodowe. Wstępnie podaje się datę 15-tego czerwca.

Żaranie znowu będą mogli polecieć do Warszawy - mówi Sławomir Kotylak z Urzędu Marszałkowskiego
COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.