praca

i

Autor: pixabay.com

Zmniejszył się poziom bezrobocia w województwie lubuskim [STATYSTYKI]

2021-04-07 8:34

Niemal 24 tys. osób bezrobotnych w województwie lubuskim. W porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku poziom bezrobocia wzrósł o nieco ponad 20%, czyli ponad 4 tys. osób. Porównując jednak do zeszłego miesiąca, zmniejszył się. Więcej w artykule.

Pandemia koronawirusa daje o sobie znać również na lubuskim rynku pracy. W marcu w Powiatowych Urzędach Pracy zarejestrowanych było niemal 24 tys. osób bezrobotnych. W porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku poziom bezrobocia wzrósł o nieco ponad 20%, czyli ponad 4 tys. osób. Porównując jednak do zeszłego miesiąca, zmniejszył się.

Fatalny stan Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze

W marcu odnotowano spadek liczby osób bezrobotnych o 899 osób, to jest o 3,6%. Liczba bezrobotnych kobiet zmniejszyła się o 451 osób, natomiast mężczyzn o 448 osób. 

Mówi Aneta Janecka, rzeczniczka Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. Dobra wiadomość jest taka, że zwiększyła się także liczba ofert pracy, którymi dysponują Powiatowe Urzędy Pracy w województwie lubuskim. W marcu było ich ponad 3,5 tys.

Poziom bezrobocia spadł w każdym z powiatów naszego województwa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE