Zmiany pod numerem alarmowym 998

2021-10-08 6:23
numer
Autor: pixabay.com

Od 12 października lubuszanie już nie porozmawiają pod numerem alarmowym ze strażakiem. Numer 998 zostanie przekierowany do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 w Gorzowie Wielkopolskim.

Uwaga żaranie! Dzwoniąc pod numer 998 od 12 października nie porozmawiacie ze strażakiem! Od wtorku telefony będą przekierowywane do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 w Gorzowie Wielkopolskim.

Wojewódzka biblioteka przyjazna matkom z małymi dziećmi

Dzwoniąc do straży pożarnej pod numer 998, odbierze dyspozytor 112 w Gorzowie Wielkopolskim. Przyjmie on zdarzenie i wprowadzi je do systemu, a następnie błyskawicznie trafi ono do właściwego oddziału straży pożarnej.

​Mówi Arkadiusz Kaniak z PSP w Zielonej Górze. Dyspozytor straży pożarnej po otrzymaniu powiadomienia w systemie, będzie mógł wrócić do rozmowy i ją odsłuchać. Do dyspozycji będzie miał również numer telefony osoby poszkodowanej i będzie mógł do niej oddzwonić w celu ustalenia, np. szczegółów zdarzenia czy możliwości dojazdu.

Przełączenie numerów już we wtorek. Nastąpi automatycznie i z tego powodu nie wystąpią żadne utrudnienia w zgłaszaniu niebezpiecznych zdarzeń.