Zima niebezpieczna dla osób bezdomnych

2020-11-17 11:32 Aleksandra Kanoniak
Bezdomny
Autor: Pixabay.com

Zbliża się zima, a temperatury są coraz niższe. Dla osób bezdomnych w Żarach takie zimno może okazać się zagrożeniem dla zdrowia lub nawet życia.

Dlatego tradycyjnie policjanci apelują do mieszkańców Żar o pamięć o bezdomnych i potrzebujących. Policjanci już od jakiegoś czasu patrolują ulice i sprawdzają miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Są to między innymi pustostany czy ogródki działkowe. Funkcjonariusze sprawdzają jak osoby bez dachu nad głową są przygotowane do przebywania w niskich temperaturach. Informują też bezdomnych, gdzie mogą się przespać, ogrzać, wykąpać czy otrzymać ciepłe ubranie.

Policjanci apelują też do mieszkańców o czujność. Jeśli ktoś widzi osobę bezdomną bez schronienia, najlepiej niech zadzwoni pod numer 112. Chodzi na przykład o osoby śpiące na ławkach w parkach czy na przystankach autobusowych. Taki jeden telefon pod numer alarmowy może uratować komuś zdrowie lub życie.

Żarscy policjanci przypominają też, że przy ul. Bohaterów Getta 9 działa ogrzewalnia, w której schronienie może znaleźć dwadzieścia osób.

Ukwiecona Zielona Góra - miasto kupiło chryzantemy od lokalnych sprzedawców