"Zdrowie pod kontrolą" już w najbliższą sobotę

2022-11-23 7:07
zdrowie
Autor: pexels.com

Siedem stanowisk a na wszystkich coś dla zdrowia. W najbliższą sobotę 26 listopada jesienna edycja akcji "Zdrowie pod kontrolą".

W galerii Focus Mall na mieszkańców regionu będą czekać studenci z lokalnego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów IFMSA Poland.

To badania takie jak pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar glikemii czyli cukru tak zwanego potocznie. W naszym oddziale również jest możliwe wykonanie badania usg tarczycy i aorty brzusznej.

Mówi Dobrosława Kieres z IFMSA Poland.

Ponadto pokazy udzielania pierwszej pomocy, szpital pluszowego misia czy nauka samobadania piersi i jąder.

Na wiosnę największym zainteresowaniem cieszyło się usg, ale mieszkańcy podchodzą chętnie do każdego stanowiska. Szpital pluszowego misia to wiadomo dla tych najmłodszych, a rodzice którzy stoją w kolejce są szczęśliwi, że mogą chociaż na chwilę zostawić u nas swoje pociechy. Pomiary ciśnienia, glikemii, to takie top trzy które miałybyśmy wymienić.

Mówi Maria Ludwig ze stowarzyszenia. Podczas wiosennej edycji akcji udało się przebadać około tysiąca osób.

Zdrowie pod kontrolą w sobotę od godziny 12:00 do 20:00.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE