Dzien Kobiet

i

Autor: pexels.com

Zbiórka krwi z okazji Dnia Kobiet? Dlaczego nie!

2023-02-23 9:20

Zbliża się Dzień Kobiet, więc w Urzędzie Marszałkowskim zbliża się ... zbiórka krwi! To już tradycja - 8 marca przy ulicy Podgórnej stanie krwiobus.

Krwiobus przed Urzędem Marszałkowskim parkuje systematycznie, a jednym z tradycyjnych dni jest właśnie Dzień Kobiet. Jednak życiodajnym płynem mogą podzielić się zarówno panie, jak i panowie. Akcja potrwa od godziny 9:00 do 13:00.

Każda osoba, która będzie chciała oddać krew najpierw wypełni ankietę, a następnie odbędzie się krótki wywiad lekarski. Samo pobieranie trwa maksymalnie kilkanaście minut.

Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba, która waży nie mniej niż 50 kilogramów. Zaleca się, żeby dzień wcześniej dobrze się nawodnić, a w dniu oddawania krwi zjeść lekkie śniadanie.

Tradycyjnie i jak na Dzień Kobiet przystało - każdy kto odda krew otrzyma czekolady, rajstopy oraz tulipany.

Organizatorzy zaznaczają również, że w tym dniu od godziny 11:00 do 14:00 w Sali Kolumnowej urzędu będą czekać atrakcje z okazji Dnia Kobiet.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE