policja kajdanki

i

Autor: Pixabay

Żary: kradł w garażach. Został zatrzymany i usłyszał 21 zarzutów. Jak się okazało nie działał sam

2023-02-07 12:12

Funkcjonariusze z Żar 7 lutego, poinformowali o zatrzymaniu podejrzanego o włamania do garaży. Mężczyzna miał działać od połowy 2022 roku do stycznia 2023 roku. Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. Sprawą zajmuje się żarska Prokuratura.

Młody złodziej złapany na gorącym uczynku. Nie działał sam

31 stycznia 2023 roku, żarscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu żarskiego, który próbował włamać się do garażu. W dalszym toku działań okazało się, że włamywał się on do garażów od ponad siedmiu miesięcy na terenie miasta, które stały się dla mieszkańców uciążliwe. Jak informuje w komunikacie policja mężczyzna posiadał przedmioty, mogące służyć do popełnienia przestępstwa takie jak łom, czy nożyce do cięcia metalu. Rzeczy zostały zabezpieczone do dalszych badań. Według dalszych informacji i pracy policji nas sprawą mężczyzna nie działał sam. Podejrzany został również 28-latek, który został zatrzymany 2 lutego.

Złodziej usłyszał 21 zarzutów. Co grozi młodemu mężczyźnie?

Zgromadzony materiał pozwolił przedstawić mu 21 zarzutów kradzieży z włamaniem. 27-latek najczęściej kradł elektronarzędzia, a łączna suma strat wycenionych przez pokrzywdzonych wyniosła blisko 100 tysięcy złotych. Na wniosek żarskiej Prokuratury mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Z kolei 28-latek usłyszał 11 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem do garaży oraz otrzymał on dozór policyjny. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytamy dalej w komunikacie, że policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

QUIZ. Znaki zakazu w Polsce. Masz prawo jazdy? Nie skompromituj się

Pytanie 1 z 10
Co oznacza ten znak?
QUIZ. Znaki zakazu w Polsce. Masz prawo jazdy? Nie skompromituj się
Źródło: Żary: kradł w garażach. Został zatrzymany i usłyszał 21 zarzutów. Jak się okazało nie działał sam
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE