Wydłużona możliwość rejestracji na rehabilitację pocovidową!

2021-11-23 8:03
covid
Autor: pexels.com

Żaranie, którzy walczą z powikłaniami po zachorowaniu na COVID-19 mogą skorzystać z rehabilitacji. Dotychczas mieli na to 6 miesięcy od momentu zachorowania. Teraz ten czas się wydłużył o następne pół roku.

Jeszcze do niedawna żarscy pacjenci mogli skorzystać z rehabilitacji pocovidowej przez 6 miesięcy od momentu zachorowania na COVID-19. Narodowy Fundusz Zdrowia wydłużył ten czas o kolejne 6 miesięcy.

QUIZ. Gwiazdy M jak miłość kochają się prywatnie. Czy wiesz co ich łączyło w serialu? Nie będzie łatwo zdobyć nawet 8/10

Pytanie 1 z 10
Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski poznali się w "M jak miłość". Jak wyglądało pierwsze spotkanie Izy i Marcina?
Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska na wakacjach - wrzesien 2020 r.

W efekcie pacjenci rozpoczną program rehabilitacji nawet do 12 miesięcy od zakończeniu leczenia z powodu COVID-19. Jest to dobra wiadomość dla pacjentów, ponieważ często zdarza się tak, że powikłania pojawiają się, np. po 6 miesiącach od zachorowania. 

Mówi Joanna Branicka, rzeczniczka Lubuskiego Oddziału NFZ. Okres wydłużenia pozwoli skorzystać z rehabilitacji większej liczbie pacjentów.

Rehabilitacja pocovidowa jest realizowana również w województwie lubuskim. Można z niej skorzystać w warunkach ambulatoryjnych oraz domowych.