taniec

i

Autor: pexels.com

Wielkimi krokami zbliża się Lubuska Gala Taneczna 2022

2022-04-28 7:17

W Żarach zadrży scena, a na niej - tancerze! W różnych miejscowościach w naszym regionie trwają zgłoszenia do Lubuskiej Gali Tanecznej w ramach ​Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE.

Organizatorem całości jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, a etapy powiatowe Lubuskiej Gali Tanecznej 2022 odbędą się w kilkunastu powiatach w województwie lubuskim. W niektórych już się zakończyły, a w innych jeszcze trwają zgłoszenia.

Na scenie mogą zaprezentować się zarówno soliści, jak i też duety czy grupy taneczne które działają w szkołach, domach kultury czy w innych miejscach. Gala jest realizowana w czterech grupach wiekowych : uczestnicy od 6 do 9, od 10 do 12, od 13 do 15 oraz od 16 do 20 roku życia. Są też trzy kategorie taneczne. Pierwsza to między innymi hip hop, breakdance, street dance czy disco dance, druga : taniec jazzowy, klasyczny, współczesny czy teatry tańca oraz trzecia to taniec ludowy.

W Żarach przegląd powiatowy odbędzie się 20 maja , a jego organizatorem będzie Żarski Dom Kultury.

WIEDŹMIN: SEZON 2 Co w serialu od NETFLIX? | ESKA XD - Martyna movie #35
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE