Wędkarze PZW na łowiskach już od 20 kwietnia, jakie zasady panują na łowisku?

2020-05-12 8:48
ryby
Autor: pixabay.com

Już od jakiegoś czasu można jechać na ryby! Fani wędkowania powinni jednak pamiętać o nowych zasadach, które panują nie tylko na łowisku ale i w codziennym życiu!

Wielu sportowców już pomału może wracać do swojego ulubionego hobby. Wędkarze na łowiska wrócili już 20 kwietnia razem ze zniesieniem zakazu przemieszczania się w celach rekreacyjnych.

Od 20 kwietnia nasi wędkarze wrócili nad wodę. Nastąpiło to po wprowadzeniu przez rząd możliwości przemieszczania się w celach rekreacyjnych, a takim bez wątpienia jest wędkarstwo. Oczywiście mówimy o wędkowaniu indywidualnym bez udziału publiczności. 

Mówi Dyrektor biura PZW oddziału Lubuskiego Beata Gacek. Wędkarze muszą łowić w pojedynkę oraz musza dostosować się do obecnych wymagań narzuconych przez ministerstwo.

Należy zachować wszystkie zasady bezpieczeństwa, które obecnie obowiązują czyli minimum dwa metry odstępu między wędkarzami. Mówię tu oczywiście o parkingach i miejscach pozostawienia pojazdu, bo regulaminowa odległość między wędkarzami jest znacznie większa. 

Wszyscy wędkowania powinni mieć ze sobą maseczki jednorazowe, oraz rękawiczki. Warto, aby mieli przy sobie również środki do dezynfekcji.