Wakacje można spędzić na odkrywaniu atrakcji województwa Lubuskiego [AUDIO + WIDEO]

2020-06-26 9:07 Dorota Gut
Geopark
Autor: Dorota Gut

Aby zobaczyć zamki, bunkry czy spróbować jadalnych roślin nie trzeba opuszczać województwa Lubuskiego. W te wakacje żaranie mogą sprawdzić jakie atrakcje znajdują się w naszym regionie. Z powodu epidemii koronawirusa wiele osób rezygnuje z zagranicznych wyjazdów. Aby odpocząć nad jeziorem albo zwiedzać fortyfikacje nie trzeba daleko jeździć. Więcej szczegółów w artykule.

W naszym regionie wolny czas można spędzić odwiedzając np. Geościeżkę Babina. Kilkukilometrowa trasa okala pokopalniane jeziorka, które w wyniku reakcji z różnymi związkami zawartymi w glebie, mają różne kolory.

Coś dla siebie znajdą też miłośnicy rejsów po Odrze i rzece Obrzyca.

Powoli odradzają się rejsy Odrą i Obrzycą. Rejsy do winnic znajdujących się m.in. w Górzykowie. Są to bardzo krótkie rejsy ok. 2 h, ale oczywiście z pobytem na winnicy

- mówi Roman Włoch, bosman portu w Cigacicach. Być może niedługo zostanie uruchomiona przeprawa przez Odrę galarami w miejscu remontowanego mostu w Cigacicach.

Troszeczkę działalność w tym roku paraliżuje nam nie dość, że pandemia to jeszcze sam dojazd, bo most w Cigacicach, ten stary jest w remoncie kapitalnym. Jako Ci galernicy odrzańscy robimy w tej chwili starania żeby uruchomić przeprawę przez Odrę dla osób pieszych i dla rowerzystów

- dodaje Roman Włoch. Podczas rejsów można podziwiać nie tylko lokalne winnice ale również siedliska bobrów czy ptaków.

W województwie Lubuskim można też odpoczywać na łonie natury. W regionie znajduje się wiele parków krajobrazowych. Jest to m.in. Gryżyński Park Krajobrazowy, Łagowsko-Sulęciński Park Krajobrazowy czy Park Krajobrazowy Łuk Mużakowa.

Na rzekach odbywają się śluby - mówi Roman Włoch, bosman portu w Cigacicach
Województwo lubuskie warto odwiedzić w wakacje

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.