W województwie lubuskim powstaje kolejne miejsce do wypoczynku nad wodą [AUDIO + WIDEO]

2020-05-22 9:47 Dorota Gut
Jezioro
Autor: pixabay.com

Są już kosze na śmieci i ławki, niedługo będą też pływające pomosty. Fundacja Pięknolesie na zakup pomostów nad jeziorem Postomsko otrzymała dofinansowanie w ramach programu Lubuska Odnowa Wsi. Mieszkańcy już teraz mogą korzystać z ławek, koszy na śmieci oraz z kontenera sanitarnego, które zostały umieszczone nad wodą w zeszłym roku. Więcej szczegółów w artykule.

Fundacja Pięknolesie prace nad jeziorem Postomsko rozpoczęła już w zeszłym roku. Na razie nad wodą odpoczniemy na ławkach.

Pozyskaliśmy w ubiegłym roku środki z urzędu marszałkowskiego w ramach programu Rekreacja nad Lubuską Wodą na zakup kontenera sanitarnego, ławek i koszy na śmieci, na działkę nad jeziorem Postomsko. Dostaliśmy też dotację w ramach programu Lubuska Odnowa Wsi w wysokości 10 tys. zł na zakup pływających pomostów

- mówi Krystyna Adamenko, prezeska Fundacji Pięknolesie. To nie koniec zmian. W przyszłym roku Lubuszanie będą mogli tam też popływać.

Plany są takie żeby w przyszłym roku utworzyć tam już prawdziwe kąpielisko. Na razie robimy przymiarki, chcemy zobaczyć jak duże jest zainteresowanie lokalnej społeczności, czy warto jest inwestować czas, pieniądze i wysiłki w to właśnie działanie

- dodaje Krystyna Adamenko. Fundacja potrzebuje też 7 tys. zł na wkład własny. Poszukiwane są też osoby, które pomogą w oczyszczaniu okolic jeziora Postomsko.

Do działań chcemy zaangażować lokalną społeczność - mówi Krystyna Adamenko, prezeska Fundacji Pięknolesie
COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.