W te wakacje nie zabraknie środowych wycieczek dla dzieci z PTTK [AUDIO]

2020-06-25 8:27 Dorota Gut
Droga przez pola
Autor: pixabay.com

W te wakacje żarscy uczniowie po raz kolejny w środy będą mogli uczestniczyć w wycieczkach. Wyprawy organizowane przez oddział powiatu żarskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego będą dotyczyły nie tylko okolic Żar. W planach jest m.in. zdobycie Śnieżki czy wyprawa do Ogrodu Botanicznego w Zielonej Górze. Start już 1 lipca. Więcej szczegółów w artykule.

Pierwsza wycieczka to wyprawa rowerowa 1 lipca. Uczestnicy będą będą podążali tropem starych cmentarzy, nieistniejących już wiosek oraz obiektów powojskowych w okolicach Żar. Start o godz. 10:00 sprzed biura PTTK. Podczas następnej wyprawy mieszkańcy poznają źródło rzeki Żarki.

8 lipca idziemy do źródeł Żarki, w okolice Grabika. Tam są źródła naszej rzeki, która przepływa przez Żary. Czasami wylewa, czasami sprawia nam psikusa i nie odbiera całej wody

- mówi Elżbieta Łobacz-Bącal, prezeska powiatu żarskiego PTTK. W planach są też wycieczki wyjazdowe. Jedna z nich to zdobycie szczytu Śnieżka.

Chcemy pojechać rowerami śladami szklarstwa i górnictwa na naszym terenie więc będą to okolice Kunic. Chcemy również pojechać do Zielonej Góry do Ogrodu Botanicznego

- dodaje Elżbieta Łobacz-Bącal. Zapisy na wycieczki już trwają. Dokładny harmonogram wyjazdów można znaleźć na tronie internetowej powiatu żarskiego PTTK [Kliknij tutaj].

Ruszają środowe wycieczki z PTTK - mówi Elżbieta Łobacz-Bącal, prezeska powiatu żarskiego PTTK
A po Krakowie biegają konie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.