Uzdrowiska czynne od 11 marca! Najpierw odbędą się zaległe, jesienne turnusy

2021-03-05 9:15
sanatorium
Autor: pixabay.com

Uzdrowiska wznawiają działalność od 11 marca! W pierwszej kolejności do sanatoriów pojadą żaranie, którzy mieli to zrobić jesienią, kiedy je zamknięto. Więcej w artykule.

Uzdrowiska ponownie otwarte od 11 marca! W pierwszej kolejności odbędą się zaległe turnusy, które musiały zostać przesunięte z powodu jesiennego zamknięcia sanatoriów. 

Nowy spektakl w Lubuskim Teatrze - "Olbrzym-Samolub"

W pierwszej kolejności realizowane są skierowania pacjentów, którzy nie mogli skorzystać z leczenia od października do grudnia ubiegłego roku. 

Mówi Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego oddziału NFZ w Zielonej Górze. Każdy pacjent przed rozpoczęciem leczenia będzie musiał zrobić test w kierunku koronawirusa. Nie dotyczy to jednak zaszczepionych osób. 

Warunkiem bezwzględnym, żeby rozpocząć leczenie jest posiadanie negatywnego wyniku testu w kierunku koronawirusa lub zaszczepienie drugą dawką przeciwko COVID-19. 

Dodaje Branicka. Test będzie bezpłatny i należy go wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego we wskazanych punktów pobrań drive-thru. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE