Uniwersytet Zielonogórski będzie szkolił nauczycieli fizyki [AUDIO]

2020-06-17 14:47
UZ
Autor: Mateusz Jamroz

Kolejna specjalizacja powstaje na UZ. Tym razem Wydział Fizyki i Astronomii będzie kształcił nauczycieli tego przedmiotu. Ci będą połączeni z przyszłymi nauczycielami z Wydziału Matematyki

Uniwersytet Zielonogórski nie przestaje się rozwijać. W tym roku wydział fizyki tworzy nową specjalizacje – nauczycielską. Po wielu konsultacjach z dryrektorami szkół dziekan wydziału Prof. Andrzej Drzewiński podjął decyzję o utworzeniu takiej specjalizacji, ponieważ w wielu szkołach brakuje fizyków. Co więcej brakuje również matematyków, a student fizyki mógłby również uczyć tego przedmiotu w szkole. 

Brakuje ludzi, kórzy mogli by uczyć fizyki - mówi dziekan wydziału Fizyki i Astronomii Prof. Andrzej Drzewiński

Kierunek Fizyka posiada już wiele specjalizacji takich jak np. Fizyka komputerowa, fizyka medyczna a nawet astrofizyka komputerowa. Do tego od tego roku dochodzi specjalizacja nauczycielska. Przyszli nauczyciele będą mieli podobne zajęcia w bolku obowiązkowym, w bloku dodatkowym pojawi się wiele dodatkowych, humanistycznych przedmiotów. 

Jakie będą zajęcia? O tym Maria Przybylska Prof. UZ z instytutu Fizyki i Astronomii

Już od października studenci będą mogli wybrać tę specjalizację! Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat wystarczy, że wejdziecie na stronę wydziału Fizyki i Astronomii. 

Wybory prezydenckie - jak głosować poza miejscem zamieszkania? Komunikat PKW