Trwają zgłoszenia do XXII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny

2020-04-24 9:03
konkurs
Autor: pixabay.com

Do końca maja można wziąć udział w XXII Otwartym Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczny. W tym roku inspiracją dla artystów ma być hasło "plastik". Więcej w artykule.

Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem artystów z całego świata. Każdego roku do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze napływa kilkaset prac. Wciąż można zgłosić swoją pracę. 

Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować pracę na podany temat w dowolnej technice. Następnie konieczne jest wypełnienie karty zgłoszeniowej, a także wysłanie całości do naszej biblioteki. 

Mówi Anna Urbańska z Norwida. W konkursie może wziąć udział każdy chętny - zarówno amator, jak i profesjonalista.

Zapraszamy do udziału w konkursie rysowników, studentów, architektów, inżynierów, emerytów... Tak naprawdę każdego, kto interesuje się rysunkiem satyrycznym i chciałby się zmierzyć z tym wyzwaniem. 

Dodaje Urbańska. Prace są oceniane przez jury, a trzech artystów zostaje wyróżnionych nagrodą pieniężną. W ubiegłym roku niemal 160 artystów z całego świata wzięło udział w konkursie. Prace można wysyłać do końca maja.