Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W Żarach sporo dyżurów

2021-02-23 10:52 Aleksandra Kanoniak
telefon
Autor: Pixabay.com

Tradycyjnie pomogą tym, którzy zostali skrzywdzeni. Od 22 do 28 lutego trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Mieszkańcy Żar mogą skorzystać z konsultacji.

Celem Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem jest zwrócenie uwagi na potrzeby ofiar przestępstw i pomoc tym właśnie osobom. W tych dniach przedstawiciele różnych instytucji będą pełnić dyżury telefoniczne. Z konsultacji może skorzystać każdy mieszkaniec Żar.

Przez cały tydzień od godziny 10:00 do 14:00 przy telefonie będzie czekał pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W tych samych dniach i godzinach porad będą udzielać żarscy policjanci z trzech różnych wydziałów. Po drugiej stronie słuchawki będą też czekać pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Lubuskiego Ruchu na Rzecz Kobiet i Rodziny Żar.

Telefonicznej pomocy będą też udzielać policjanci z Jasienia, Lubska, Trzebiela, Przewozu czy Łęknicy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

"Edukacyjny ekotaras" w Olsztynie. Wirtualny spacer i wizualizacja