To w Żarach tradycja. 1 listopada kolejna zbiórka na cmentarzach

2021-10-18 9:59
zbiorka
Autor: pexels.com

Tradycyjnie Żaranie będą mogli pomóc podczas Wszystkich Świętych. Stowarzyszenie Tobie i Miastu organizuje kolejną zbiórkę charytatywną.

1 listopada wolontariusze będą zbierać datki do puszek. Tym razem pomoc popłynie do Julii Kowalczyk, która zmaga się z głęboką niepełnosprawnością i do Krystiana Jóźków chorującego na dystonię typu dwunastego.

Dziś najpilniejszą potrzebą dla Julii jest zakup specjalistycznego sprzętu, który pomoże w rehabilitacji dziewczynki oraz ułatwi rodzicom codzienną opiekę. Przed Krystianem wiele konsultacji, badań i pobytów w szpitalu. Choroba niestety jest nieuleczalna, co można w tej sytuacji zrobić, to łagodzić jej objawy i zapobiegać aby nie rosła w siłę. 

Mówi Edyta Gajda z żarskiego stowarzyszenia Tobie i Miastu. ​Wolontariuszy będzie można spotkać na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Szpitalnej oraz przy nekropolii w Kunicach.

Każdy kwestujący ma identyfikator, pieniądze zbieramy do specjalnie oznaczonych puszek. Dodatkowo w tym roku przy każdej bramie stanie duża, przeźroczysta skarbona. 

To będzie już dwunasta zbiórka. Do tej pory w efekcie kwest do chorych dzieci trafiło ponad 160 tysięcy złotych.

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17