To będzie dzień dziecka w kosmicznym wydaniu!

2022-05-24 7:34
teleskop
Autor: pexels.com

1 czerwca Dzień Dziecka, zatem w regionie pojawiają się propozycje dla najmłodszych. Mieszkańcy Żar mogą przyjechać i świętować w Muzeum Etnograficznym w Ochli gdzie odbędzie się ... Kosmiczny Dzień Dziecka!

Muzeum Etnograficzne w Ochli na co dzień organizuje imprezy związane między innymi z dziedzictwem kulturowym. Tym razem będzie nieco inaczej bo w ludowej scenerii zagości kosmos! W organizację Dnia Dziecka włączyło się również Planetarium Wenus.

Całość odbędzie się na terenie tak zwanej zagrody kamiennej. Tematyka kosmiczna będzie połączona z aktywnością ruchową. W programie : trening astronauty, wyścig statków kosmicznych, budowa układu słonecznego, gwiazdozbiorów czy tworzenie mapy nieba. Organizatorzy przygotowali też kosmiczną olimpiadę. Dzieci będą też mogły obserwować niebo przez teleskopy. 

Kosmiczny Dzień Dziecka 1 czerwca od godziny 10:00 do 15:00 w Muzeum Etnograficznym w Ochli.

Letnia odsłona Parku w Zatoniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE