Tegoroczna rekrutacja do żarskich przedszkoli odbędzie się drogą elektroniczną

2020-03-16 19:51
Ręce
Autor: pixabay.com

Rodzice, którzy planują posłać swoje maluchy do przedszkoli w tym roku wezmą udział w elektronicznej rekrutacji. Potrzebne dokumenty i wnioski doniesiemy do placówek w późniejszym terminie. Na razie nie jest przewidziane wydłużenie terminu składania wniosków, za to ich kolejność nie będzie miała wpływu na przebieg dalszej rekrutacji. Więcej w artykule.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i powodowanej nim choroby COVID-19 od dzisiaj (16.03.202) do 25 marca szkoły i przedszkola będą zamknięte. Nauczyciele w tym czasie będą przeprowadzali lekcje z uczniami za pomocą internetu. 

Sytuacja ta ma też wpływ na tegoroczny przebieg rekrutacji. Tym razem listy uczniów, którzy dostali się do szkoły nie będą wywieszane na szkolnych korytarzach. Takie informacje będą podawane tylko drogą elektroniczną na profilu szkoły w mediach społecznościowych, albo na jej oficjalnej stronie internetowej. 

Sytuacja epidemiologiczna ma też wpływ na rekrutację do miejskich przedszkoli. Rodzice maluchów wnioski o przyjęcie do placówki mogą składać tylko drogą elektroniczną do 26 marca. Wydruki i pozostałe oświadczenia będą przyjmowane w innych terminach, na razie nie podanych przez Urząd Miasta żary. 

Kolejność składanych wniosków nie będzie miała wpływu na dalszy przebieg rekrutacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE