Tarcza antykryzysowa 5.0 to m.in. wsparcie dla branży turystycznej [AUDIO]

2020-10-19 8:13
turystyka
Autor: pixabay.com

Jedne z najbardziej poszkodowanych branż z powodu pandemii otrzymają wsparcie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Mowa o turystyce oraz działalności estradowej. Więcej w artykule.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspomoże przedsiębiorców z branży turystycznej, estradowej oraz wystawienniczej. Otrzymają oni wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej 5.0.

Tarcza antykryzysowa 5.0 ma pomóc przedsiębiorcom z tych branż. Już teraz można składać wnioski o pomoc do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Mówi Agata Muchowska, rzeczniczka lubuskiego oddziału ZUS. Przedsiębiorcy mogą liczyć na zwolnienie z opłacania składek.

Przedsiębiorcy z sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsług konferencji oraz wystaw, będą mogli wnioskować o zwolnienie z płacenia składek za lipiec, sierpień i wrzesień. Warunkiem otrzymania wsparcia jest wykazanie spadku o 75% dochodu w porównaniu do analogicznego miesiąca z ubiegłego roku.

Dodaje Muchowska. Wniosek można wypełnić online, a znajduje się on na platformie usług elektronicznych.

Poszukiwacze skarbów znaleźli zaginioną obrączkę

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?
Agata Muchowska z ZUS mówi o tarczy antykryzysowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE