Studenci stworzyli "Informator Onkologiczny"

2021-10-19 8:03
rak
Autor: pexels.com

Im szybciej pacjent dowie się o chorobie, tym większa szansa na jego wyleczenie! Studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego przygotowali "Informator Onkologiczny", który zawiera opisy chorób, a także wyjaśnia, jak i gdzie w województwie lubuskim można je zdiagnozować.

Studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego stworzyli "Informator Onkologiczny", który zawiera informacje o chorobach nowotworowych oraz ich diagnostyce.

Wojewódzka biblioteka przyjazna matkom z małymi dziećmi

Ważne jest, żeby pewne informacje przekazywać w prosty sposób. W naszym Informatorze znalazły się informacje na temat tego, na co warto zwrócić uwagę i jakie badania wykonać, żeby szybciej wykryć chorobę. 

Mówi dr Marek Szwiec z Katedry Chirurgii i Onkologii Collegium Medicum. Informator jest skierowany bezpośrednio do mieszkańców województwa lubuskiego, ponieważ zawiera dane dotyczące placówek, w których można się przebadać. 

Publikacja na początek trafi do studentów oraz pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego. Plan jest jednak taki, żeby Informator mógł być rozdysponowany do jak największej liczby lubuszan.