Szkoła

i

Autor: pixabay.com

Śniadania w klasach i obiady jednodaniowe. Szkoły wprowadziły wiele zmian [AUDIO]

2020-09-02 10:26

Uczniowie powrócili do szkolnych ławek. Po kilkumiesięcznej przerwie na korytarzach znowu rozbrzmiał dzwonek. Z powodu pandemii placówki w całym kraju wprowadziły wiele zmian. Aby zmniejszyć liczbę uczniów na korytarzach młodsze dzieci mogą np. jeść drugie śniadanie w klasie. Płyny do dezynfekcji dostępne są też nie tylko przy wejściach do szkoły, ale również w klasach.

Więcej zajęć w jednej klasie i śniadania bez wychodzenia na korytarz. Dziś pierwszy dzień zajęć w żarskich szkołach w nowym reżimie sanitarnym. Dyrektorzy i nauczyciele w różny sposób starają się zmniejszyć liczbę uczniów we wspólnych przestrzeniach.

Śniadania będą spożywane np. w klasach pierwszych na pierwszej przerwie, w klasach drugich na drugiej i w klasach trzecich, dzięki temu, że dziecko śniadanie będzie mogło spożyć w klasie nie będzie musiało wychodzić na korytarz

- mówi Marzena Mosakowska-Wrona, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach. Przerwy obiadowe nie zostaną wydłużone, ale aby uczniowie zdążyli zjeść ciepły posiłek z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych uczniów obiady przez pierwsze tygodnie będą jednodaniowe.

Podjęliśmy decyzję żeby dzieci przynajmniej przez ten pierwszy najbardziej gorący okres oczywiście korzystały ze stołówki, ale będą to obiady jednodaniowe. Dzięki temu dzieci będą miały szansę zjeść cały obiad, ponieważ wiadomo, że podczas długiej przerwy czasami jest z tym kłopot w normalnych warunkach

- dodaje Marzena Mosakowska-Wrona. Choć w klasach maseczki nie są obowiązkowe to uczniowie muszą mieć je założone w przestrzeniach wspólnych np. na korytarzach, w toaletach i w bibliotece.

Dzieci będą mogły wychodzić na korytarze, ale tylko w maseczkach - mówi Marzena Mosakowska-Wrona, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?
Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce