Przełożone matury to nie problem. Rekrutacja na uniwersytecie przesunięta

2020-04-23 9:19
Znajomi
Autor: pixabay.com

Coraz więcej maturzystów kończy rok szkolny. Tym razem zabraknie uroczystych apelów, ponieważ z powodu koronawirusa placówki szkolne od kilku tygodni pozostają zamknięte. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego przesunięto też terminy matur oraz egzaminów ósmoklasisty. O nowej dacie testów uczniowie dowiedzą się na trzy tygodnie przed planowanymi egzaminami.

Maturzyści nie musza się jednak obawiać, że z powodu przesuniętych matur utracą możliwość studiowania. Uniwersytet Zielonogórski zmienił kalendarz rekrutacji, który dostosuje do tegorocznych matur.

Nasze terminy rekrutacji dostosujemy oczywiście do terminów maturalnych. Tegoroczni maturzyści nie musza obawiać się, że nie zdążą złożyć dokumentów

- mówi Ewa Sapeńko, rzeczniczka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tradycyjnie uczniowie będą mogli wybierać z około sześćdziesięciu kierunków na różnych wydziałach. 

Oferta jest bardzo szeroka na studiach pierwszego i drugiego stopnia i na studiach jednolitych magisterskich. Mamy dwanaście wydziałów i Collegium Medicum  

- dodaje Ewa Sapeńko. Uniwersytet posiada też 6 domów studencki z czego dwa są w Sulechowie. Maturzyści terminy rekrutacji oraz informacje o kierunkach mogą znaleźć na stronie uniwersytetu [Kliknij tutaj].