Mowa o morsowaniu, które w Żarach staje się coraz bardziej popularne.

i

Autor: facebook.com/lodolamaczespokotato

Poprawia krążenie, zwiększa odporność i hartuje organizm

2020-11-30 13:40

Mowa o morsowaniu, które w Żarach staje się coraz bardziej popularne.

Fanów lodowatych kąpieli z roku na rok przybywa. Teraz czekamy na konkretne mrozy, mówi Grzegorz Blaut - założyciel klubu morsów Lodołamacze Spoko-Tato.

Od początku sezonu jak jest wrzesień czy październik i zaczynamy się zanurzać, to czekamy z utęsknieniem na ten lód, dlatego że wiele osób to zaskakuje, które nie znają tematu, ale faktycznie im jest większy mróz, im bardziej suche powietrze, tym to morsowanie staje się przyjemniejsze i dostarcza fajnych wrażeń.

Jak się okazuje najtrudniejsze w morsowaniu to nie walka z zimnem po wejściu do wody, ale walka w naszej głowie i podjęcie decyzji.

Wiele osób to potwierdza, że dojrzewali do morsowania rok, dwa, trzy, przychodząc tylko, podpatrując, czytając co się dzieje i to jest naturalne, natomiast pod kątem fizycznym w zasadzie żadnego przygotowania nie ma. Ważna jest rozgrzewka.

Dodaje Blaut. Przeciwwskazania przy morsowaniu to m.in. ciężkie wady serca, zakrzepica żył i uczulenie na zimno. W takich przypadkach warto skonsultować się z lekarzem.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?
Dlaczego warto montować czujki czadu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE