Pomóż osobom starszym i osłabionym! Instytut Równości wychodzi z inicjatywą

2020-03-13 9:22
pomoc
Autor: pixabay.com

Osoby z grupy ryzyka chroniąc się przed koronawirusem powinny jak najrzadziej opuszczać swoje mieszkanie. Jak w takim razie mają zrobić zakupy, czy wyprowadzić psa na spacer? Z pomocą przychodzi Instytut Równości z Zielonej Góry. Więcej w artykule.

Osoby starsze, czy też osłabione nie mogą wychodzić z domu. Bez wątpienia jest to dla nich bardzo uciążliwe. Instytut Równości w Zielonej Górze wyszedł z inicjatywą, która ma ułatwić funkcjonowanie osobom z grupy ryzyka zarażenia koronawirusem. W akcję może się włączyć każda chętna osoba.

Chodzi o pomoc starszym osobom, a także tym, które mają osłabioną odporność. Akcja polega na wydrukowaniu plakatu, który należy wypełnić we własnym zakresie.

Mówi Kacper Kubiak z Instytutu Równości. Na plakacie znajdują się luki, które należy uzupełnić swoimi danymi, co ułatwi kontakt osobom potrzebującym.

Wpisujemy numer telefonu albo numer mieszkania. Taki plakat wieszamy na klatce, a każda potrzebująca osoba może swobodnie się do nas zgłosić.

Podkreśla Kubiak. Wzór plakatu można znaleźć na facebookowym fanpage'u instytutu równości, stamtąd należy go pobrać, a następnie wydrukować we własnym zakresie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE