Policyjny pościg, blokada na drodze i zatrzymany kierowca z dwukrotnym zakazem prowadzenia

2020-05-12 15:47
Policjant
Autor: pixabay.com

Żarscy policjanci w nocy z 10 na 11 maja ruszyli w pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało był on pod wpływem narkotyków. Podczas próby zatrzymania prawie potrącił jednego z policjantów. Okazało się, że 35-letni kierowca, mieszkaniec województwa dolnośląskiego ma zakaz prowadzenia pojazdów. Więcej szczegółów w artykule.

Policjanci podczas patrolu chcieli zatrzymać do kontroli jeden z pojazdów. Kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Niebezpieczny rajd próbowano zakończyć za pomocą blokady na drodze. Uciekający kierowca nie zatrzymał się jednak i prawie potrącił jednego z policjantów.

Kierowca ominął radiowóz, poruszał się z dużą prędkością. Nie zatrzymał się. Nie zważał na to, że tam również stali policjanci przy tym pojeździe. Jeden z funkcjonariuszy aby uniknąć potrącenia zmuszony był odskoczyć

- mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. Policjantom uciekiniera udało się zatrzymać w miejscowości Królów. Kierowcą okazał się 35-latek z województwa dolnośląskiego.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że był on poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Posiadał również dwa czynne zakazy na prowadzenie pojazdów. Dodatkowo przeprowadzony tester wykazał również, że zażywał metamfetaminę

Zatrzymanemu została pobrana próbka krwi do dalszych badań. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a za jazdę pod wpływem narkotyków można trafić za kratki na dwa lata.