Jest areszt dla 21-latka za atak z nożem w Lesznie

i

Autor: pixabay.com

Pijany 36-latek ugodził nożem znajomego w Chlebowie. Jest w rękach służb. Co mu grozi?

2023-03-15 8:25

12 marca, w niedzielę we wsi Chlebowo, obok Gubina 36-latek zaatakował nożem znajomego. Obecnie napastnik przebywa w areszcie, gdzie spędzi kolejne trzy miesiące. Jak informuje PAP zostały już u postawione zarzuty. Co mu grozi?

Był pijany i zaatakował znajomego nożem. Powodem nie płacenie alimentów?

Do zajścia doszło 12 marca, w niedzielę we wsi Chlebowo, obok Gubina. 36-latek ugodził nożem znajomego rówieśnika. Mężczyźni znają się. Podejrzany jest bowiem bratem kobiety, z którą pokrzywdzony ma dziecko; nie są już jednak razem. Z ustaleń śledczych wynika, że w niedzielę rano obaj mężczyźni pili razem alkohol w domu pokrzywdzonego. Podejrzany potem wrócił do siebie i usłyszał od siostry, że ojciec jej dziecka nie płaci alimentów. Wówczas ponownie udał się do domu 36-latka, z którym wcześniej pił.

Kiedy pokrzywdzony otworzył drzwi, wzburzony 36-latek od razu ugodził go nożem kuchennym w klatkę piersiową oraz udo i odszedł. Rodzina rannego wezwała pogotowie. Przyleciał po niego śmigłowiec LPR, którzy zabrał mężczyznę do szpitala.

Napastnik usłyszał już zarzuty. Co mu grozi?

Po okaleczeniu znajomego podejrzany wrócił do swojego domu i zamknął się w nim. Nic to jednak nie dało, gdyż krótko po zdarzeniu został zatrzymany przez policjantów; był pijany – miał ok. 2,6 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy był także pokrzywdzony, który bezpośrednio po zajściu miał ok. 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Pokrzywdzony 36-latek w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Został ugodzony nożem w klatkę piersiową i udo. Napastnikowi, który go zaatakował – także 36-latkowi - grozi nawet dożywocie. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz spowodowania choroby realnie zagrażającej życiu. Na tym etapie śledztwa przyznał się do winy – powiedziała dla PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Ewa Antonowicz.

Sonda
Czy boisz się, że możesz stać się ofiarą nożownika w miejscu pracy?
Źródło: Pijany 36-latek ugodził nożem znajomego w Chlebowie. Jest w rękach służb. Co mu grozi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE