Piast Total War już można oglądać w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza [AUDIO]

2020-08-06 8:27 Klaudia Pieszczyńska
wojna
Autor: pixabay.com

To okazja do tego, aby prześledzić losy wczesnośredniowiecznego wojownika! W Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze - Świdnicy już można oglądać nową wystawę pod hasłem Piast Total War. ​Więcej w artykule.

Nie lada gratka dla miłośników historii. W Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze - Świdnicy już można oglądać najnowszą wystawę. Piast Total War pozwala na cofnięcie się do czasów średniowiecznych.

Staraliśmy się pokazać historię przez pryzmat drogi wojownika, który od małego pacholęcia jest szkolony, nabiera rysów wojownika, bierze udział w bitwach, a później jest wiernym poddanym swojego księcia.

Mówi Arkadiusz Michalak, dyrektor Muzeum. Na wystawie można zobaczyć ponad 150 zabytków pochodzących z czasów średniowiecznych.

Te wszystkie elementy są odzwierciedlone przez różnego rodzaju zabytki. Jest pewna oś narracji, która opowiada o losach Niemira, wczesnośredniowiecznego wojownika.

Dodaje Michalak. Otwarcie wystawy odbyło się online. Teraz można ją oglądać w muzeum archeologicznym na żywo. Została ona przeniesiona z Gniezna.

O Piast Total War mówi Arkadiusz Michalak, dyrektor muzeum.
Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.