Orliki znowu otwarte. Nie tylko członkowie klubów mogą korzystać ze sporotwych obiektów

2020-05-11 19:35
Bieżnia
Autor: pixabay.com

Obiekty miejskiego ośrodka sportu, rekreacji i wypoczynku były zamknięte przez kilka tygodni. Teraz znowu mogą na nich trenować zawodnicy oraz inni mieszkańcy. Każdy musi jednak pamiętać o nowych zasadach wprowadzonych dla zwiększenia bezpieczeństwa. Na boisku może przebywać maksymalnie sześć osób i trener, a przerwa między grupami musi wynosić co najmniej 15 minut.

W związku z epidemią koronawirusa sportowe obiekty na terenie Żar zostały zamknięte. Teraz znowu otwarto je nie tylko dla zawodników ale również dla mieszkańców.

Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi na obiekcie, na każdym boisku może przebywać maksymalnie sześć osób przy grupach zorganizowanych plus trener. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk przed każdym wejściem i przy wyjściu z obiektu

- mówi Andrzej Markulak, dyrektor MOSRiW. Mieszkańcy, którzy będą chcieli skorzystać z boisk muszą przynieść własne piłki i pachołki, ponieważ ośrodek na razie nie wypożycza sprzętu.

Osoby chcące skorzystać z obiektu wpuszczane są o pełnych godzinach. Ćwiczą 45- pięć minut, potem jest przerwa trwająca 15-naście minut. W tym czasie nasz pracownik dezynfekuje udostępnione toalety, klamki wejściowe i bramki

- dodaje Andrzej Markulak. Od 13-tej do 16- tej orliki udostępniane są mieszkańcom, potem na boiskach trenują kluby.

Miejski basen jest w dalszym ciągu zamknięty.